O nás

onas02.jpg

Benkor je česká rodinná společnost s tradicí od roku 1932, specializovaná na výrobu koření, bylin a sušené zeleniny. Našimi produkty jsou dále nakládací přípravky DEKO, NOVA, Dia NOVA, Želírka, různé marinády, BIO výrobky a bezlepkové potraviny.

Zásobujeme trh více než 200 druhy koření a bylin a téměř 150 druhy směsí. V poslední době rozšiřujeme nabídku o některé speciální byliny a nové směsi. Naším přáním je, aby zákazník použitím koření nejen zvýraznil chuť a vůni připravovaných pokrmů, ale aby toto koření a bylinky přispěly především ke zdravé výživě. Klademe proto zvýšený důraz na zásady racionální výživy.

Mezi naše odběratele patří kromě obchodů s potravinami i řada výrobních podniků především z oborů potravinářství, jako výroby masných a pekárenských výrobků, sýrů, lahůdek, čajů apod.

Od roku 1999 jsme držitelem certifikátu ISO 9000, v současné době ISO 9001:2015. Od roku 2022 jsme držiteli certifikace ISO 22000:2018.

Svým klientům nabízíme kvalitu a individuální přístup.


Současnost

Benkor-areal.jpeg

Sídlo firmy je v Mělnické Vrutici, obci mezi Mělníkem a CHKO Kokořínsko. V areálu firmy se nachází výroba, sklad i vlastní laboratoř na kontrolu kvality produktů. Firma zajišťuje rozvoz objednávek i svou dopravou.

Naší prioritou je poctivost, kvalita a úcta k zákazníkovi. Vycházíme z přesvědčení, že kvalita je nejdůležitější. O tom, jak uvažujeme nad kvalitou, se můžete dočíst v článku o Českém kmínu (zde). Suroviny proto vybíráme a nakupujeme od ověřených dodavatelů, a to většinou vcelku. Následně je sami zpracováváme mletím, sítováním, mícháním a balením. Dbáme na průběžnou výrobní kontrolu. Naše laboratoř provádí vstupní, mezioperační i výstupní kontrolu každé šarže. Kontroluje silice, vlhkost, běžná stanovení nečistot a příměsí, rozdrobnění i mikrobiologii. Naším přáním je, aby naše koření, bylinky a směsi přispěly především ke zdravé výživě. Více jak 98% našeho sortimentu je vhodných pro celiaky.

Základní sortiment firmy BENKOR obsahuje přes 200 druhů koření a bylin vcelku nebo různě drcených či mletých a přes 150 druhů směsí.


Historie

benicek-ramecek.jpeg

Firmu založil roku 1932 Josef Beníček v Praze jako mlýn na papriku a obchod s kořením. Později svoji firmu rozšířil do Mělnické Vrutice, kde postavil na tehdejší dobu moderní výrobu s názvem Parní automatické mlýny na papriku a koření.

Zásluhou Josefa Beníčka byla vyšlechtěna speciální odrůda kořeninové papriky, která se začala pěstovat v okolí Mělnické Vrutice a tedy nejseverněji v Evropě.

V roce 1993 navázali potomci zakladatele na předchozí tradiční výrobu pod názvem firmy BENKOR (BENíček - KOŘení). Dnes jsou zpracovávány veškeré běžné i méně známé druhy koření včetně bylinek a různých směsí.

Mlýn BENKOR - 1945.jpeg