OKURKY

Deko přírodní  je tradiční receptura od tradičního výrobce nakládacího přípravku DEKO. Obsahuje sůl, kyselinu benzoovou a celé koření. S Dekem lze nakládat okurky, zeleninu i houby, a to i za studena bez sterilizace. Při použití umělého sladidla je vhodné i pro diabetiky. Návod je na obalu.
Složení: Sůl 90,0 %, konzervant: kyselina benzoová, hořčice bílá, bobkový list, hřebíček, jalovec, koriandr, nové koření, pepř černý, zázvor

OKURKY

Ingredience

okurky
ocet
voda
sůl
cukr
mrkev
cibulka
Deko

Příprava

Ať už máte raději okurky klasické, znojemské nebo třeba lehce pikantní variantu, určitě víte, že základ úspěchu spočívá v nálevu a koření. Nám moc chutnají právě ty, které jsou zavařené s naším nakládacím přípravkem DEKO, se kterým lze nakládat nejen okurky, ale také zeleninu a houby a to i za studena bez sterilizace. Navíc při použití umělého sladidla je DEKO vhodné i pro diabetiky.
Příprava nálevu : svaříme 0,5 l 8%octa a 1,75 l vody, vysypeme obsah 100 g balíčku DEKA a povaříme asi 5 minut. Po rozpuštění a vychladnutí je nálev hotov.
Okurky : oprané okurky vložíme do čisté vymyté sklenice a zalijeme nálevem, uzavřeme a skladujeme v chladnu. Nálev lze dle chuti přisladit cukrem nebo umělým sladidlem a proložit kolečky mrkve a cibulky.
Pro ty, kteří upřednostňují vlastní nálev, máme samozřejmě připraveno kvalitní a čerstvé koření - pepř, nové koření, hořčičné semínko, bobkový list, hřebíček, přidat můžete i fenykl nebo tymián..
To vše a mnohem více najdete u nás na https://eshop.benkor.cz/.

Koření můžete odměřovat do každé sklenice zvlášť nebo svařit s nálevem.

https://eshop.benkor.cz/cs/eshop/7-akce/11-zavarujeme-a-nakladame/