Nakládaný cuketový salát - pikantní

Deko je tradiční receptura od tradičního výrobce nakládacího přípravku DEKO. Obsahuje sůl, kyselinu benzoovou, extrakt koření a celé koření. S Dekem lze nakládat okurky, zeleninu i houby, a to i za studena bez sterilizace. Při použití umělého sladidla je vhodné i pro diabetiky. Návod je na obalu. Složení: sůl 89,0 %, konzervant: kyselina benzoová, hořčice bílá, koriandr, přírodní aroma.

Deko přírodní je tradiční receptura od tradičního výrobce nakládacího přípravku DEKO. Obsahuje sůl, kyselinu benzoovou a celé koření. Složení: Sůl 90,0 %, konzervant: kyselina benzoová, hořčice bílá, bobkový list, hřebíček, jalovec, koriandr, nové koření, pepř černý, zázvor.

Nakládaný cuketový salát  - pikantní

Ingredience

cukety
pálivé papriky – kozí rohy
jarní cibulka
sůl
olivový olej
cukr
ocet
Deko

Příprava

Tento pikantní salát je výborný jako příloha např ke grilovanému či pečenému masu. Potřebujeme jen cukety – ideálně ty malé bez jadýrek, pálivé papriky kozí rohy, jarní cibulku, sůl, ocet, cukr, olivový olej a nakládací přípravek DEKO.
Omyté cukety nakrájíme neoloupané na tenká kolečka a smícháme s nakrájenými paprikami a jarní cibulkou.
Promícháme, osolíme, zakapeme olivovým olejem a necháme krátce odstát. Přidáme cukr a ocet dle chuti a smícháme s DEKEM. Promícháme a necháme odležet. Následně plníme do sklenic, dle potřeby dolijeme šťávou ze zeleniny a sterilujeme
https://eshop.benkor.cz/cs/eshop/7-akce/11-zavarujeme-a-nakladame/
DEKO a další produkty na nakládání a zavařování najdete na https://eshop.benkor.cz/