JARNÍ ZEMĚDĚLEC 2019 – 50. NÁRODNÍ VÝSTAVA ZEMĚDĚLSTVÍ, ZAHRÁDKÁŘSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ

středa 20. – neděle 24. března 2019
od 9. do 17. hodin
Výstaviště Lysá nad Labem

JARNÍ ZEMĚDĚLEC 2019 – 50. NÁRODNÍ VÝSTAVA ZEMĚDĚLSTVÍ, ZAHRÁDKÁŘSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ

Jako každoročně představí vystavovatelé široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku. Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídne to nejlepší ze svého sortimentu.
V rámci pětidenní výstavy se mohou návštěvníci těšit po celou dobu na odborné přednášky a bohatý doprovodný program.

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje".

Návštěvníci se mohou těšit na zahradnické trhy, kde budou mít možnost nákupu jak rostlinný materiál, tak potřeby a pomůcky pro zahradu. V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, pergoly a velký výběr zahradní techniky od několika prodejců.
Výstavu obohatí již 19. ročník aranžerské soutěže POLABSKÝ MOTÝL 2019 na téma "Jubileních 50". Tato soutěž proběhne 20. 3. a je určena především mladým talentům z řad studentů odborných škol a učilišť.
Novinkou letošní výstavy bude Koňský trh (pilotní projekt prodejní výstavy koní a potřeb pro jezdce, koně a chovatele koní).
Součástí bude i Festival dechovky - těšit se můžete například na Moravanku, Babouky, Krajanku, Kmochovku, Táboranku, Květovanku, Stříbrňanku a také zahraniční soubory a chybět nebude ani Jožka Šmukař.


A BENKOR bude opět pro Vás na této výstavě se svým voňavým stánkem s kořením a bylinkami, bylinnými karamely Dolce, Caltou - bezlepkovou směsí na chléb a celou řadou dalších produktů. Těšit se - jako už tradičně - můžete také na báječný a velmi kvalitní ČESKÝ KMÍN, který na této akci nesmí chybět!! A jsme opravdu velmi rádi, že se u našeho stánku budete moct také v tomto roce setkat s Ing. Kameníkem, CSc. ze sdružení Český kmín.

Jarní výstava Zemědělec a Jaro s koňmi pro Vás bude otevřena od středy 20. do neděle 24. března vždy od 9. do 17. hodin - výstaviště Lysá nad Labem
Vstupné : Dospělí – 120,-Kč, Důchodci / studenti / ZTP - 80,-Kč, Děti do 130cm a ZTP/P - zdarma, pro skupiny min 20 osob – 50% slevy z plného vstupného (více informací u pořadatele)

Podrobnější informace najdete na https://www.vll.cz/jarni-zemedelec

Těšíme se na Vás v Lysé nad Labem!
Váš tým BENKOR