FLORA OLOMOUC

Mezinárodní květinová výstava a zahradnický veletrh Flora Olomouc se uskuteční od 15. do 18. srpna 2019, denně od 9:00 - 18:00 hodin.

Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Smetanovy sady pavilony A, B, C, E, G, H, Oranžerie, exteriéry

Vstupné - 130 Kč online, 160 Kč na místě - podrobnější informace na https://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2019-5

 

FLORA OLOMOUC

 

FLORA OLOMOUC - záplava nádherných květů vrcholícího léta i bohatý a atraktivní doprovodný program.

Také BENKOR zde bude přítomen se svým voňavým stánkem plným koření, kořenících směsí, bylinek a dalších produktů.

A jako obvykle pro Vás přivezeme báječný a kvalitní ČESKÝ KMÍN, který bude k dispozici jak celý, tak mletý i drcený a to v několika velikostech balení.

Dovolujeme si Vás také upozornit na přednášku Mgr Marie Pravdové s názvem KOŘENÍ PRO ZDRAVÍ, která se uskuteční ve čtvrtek 15.8.2019 v 15:00hodin v pavilonu A.

 

Letošní ročník bude věnován stoletému výročí založení Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a vzniku Svazu školkařů České republiky. Hlavní expozice ponese název Česká krajina a bude připravena ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ, z.s., se Svazem školkařů České republiky a Českým zahrádkářským svazem.

K vidění budou historické zemědělské stroje a ukázky zpracování zemědělských plodin.
Podtitulem letošní výstavy je „Léčivá síla semen". Dozvíte se zde, které rostliny se u nás pěstují pro plody a semena a jak se dále využívají a zpracovávají.
Ve Výzkumnou laboratoř rostlin se promění pavilon H - ukázky laboratorních technik, nové trendy, výzkumy a inovace ze světa rostlin.
Ve filmovém sále bude probíhat projekce populárně - naučných časosběrných filmů o rostlinách a odborné přednášky. Pro návštěvníky je připravena i výstava fotografií Neviditelné houby od Hany Martínkové.
Ukázky uměleckých řemesel, módní přehlídky i doprovodné workshopy budou připraveny v expozici Rozkvetlá řemesla v Oranžerii.
V pavilonu E se návštěvníci mohou těšit na degustaci vín a výstavu uměleckých prací Unie výtvarných umělců Olomoucka.
Součástí doprovodného programu bude mimo jiné řada zajímavých přednášek o léčivých rostlinách, jedlých květech, opylovačích, chorobách a škůdcích, předváděcí akce floristů a bohatý kulturní program v celých Smetanových sadech.

https://www.flora-ol.cz/akce/flora-olomouc-2019-5#doprovodny-program