BENKOR s.r.o. - English BENKOR s.r.o. - Deutsch BENKOR s.r.o. - Espanol

O nás

onas02.jpg

Benkor je česká rodinná společnost s tradicí od roku 1932, specializovaná na výrobu koření, bylin a sušené zeleniny. Našimi produkty jsou dále nakládacích přípravky DEKO, NOVA, Dia NOVA, Želírka, různé marinády, BIO výrobky a bezlepkové potraviny.

Zásobujeme trh více než 200 druhy koření a bylin a téměř 150 druhy směsí. V poslední době rozšiřujeme nabídku o některé speciální byliny a nové směsi. Naším přáním je, aby zákazník použitím koření nejen zvýraznil chuť a vůni připravovaných pokrmů, ale aby toto koření a bylinky přispěly především ke zdravé výživě. Klademe proto zvýšený důraz na zásady racionální výživy.

Mezi naše odběratele patří kromě obchodů s potravinami i řada výrobních podniků především z oborů potravinářství, jako výroby masných a pekárenských výrobků, sýrů, lahůdek, čajů apod.

Od roku 1999 jsme držitelem certifikátu ISO 9000, v současné době ISO 9001:2008.

Svým klientům nabízíme kvalitu a individuální přístup.

 

 


 

Současnost

Benkor-areal.jpeg

Sídlo firmy je v Mělnické Vrutici, obci mezi Mělníkem a CHKO Kokořínsko. V areálu firmy se nachází výroba, sklad i vlastní laboratoř na kontrolu kvality produktů. Firma zajišťuje rozvoz objednávek i svou dopravou.

Naší prioritou je poctivost, kvalita a úcta k zákazníkovi. Vycházíme z přesvědčení, že kvalita je nejdůležitější. O tom, jak uvažujeme nad kvalitou, se můžete dočíst v článku o Českém kmínu (zde). Suroviny proto vybíráme a nakupujeme od ověřených dodavatelů, a to většinou vcelku. Následně je sami zpracováváme mletím, sítováním, mícháním a balením. Dbáme na průběžnou výrobní kontrolu. Naše laboratoř provádí vstupní, mezioperační i výstupní kontrolu každé šarže. Kontroluje silice, vlhkost, běžná stanovení nečistot a příměsí, rozdrobnění i mikrobiologii. Naším přáním je, aby naše koření, bylinky a směsi přispěly především ke zdravé výživě, proto je více jak 90% našeho sortimentu vhodných pro celiaky.

Základní sortiment firmy BENKOR obsahuje přes 200 druhů koření a bylin vcelku nebo různě drcených či mletých a přes 140 druhů směsí.Balené koření nabízíme ve čtyřech řadách:

Pro Vita Sana - koření BENKOR
  • Základní řada koření ve svařených plochých sáčcích
  • „BENKOR Pro zdravý život - Pro vita sana“ - 100% přírodní ve skleničkách s korkovou zátkou a nebo v papírových sáčcích s vnitřním pergamenem. Oba druhy balení mají stejný obsah, proto sáček může být náhradním balením na doplnění do již dříve koupené skleničky.
  • BIO řada zabalená v papírových sáčcích s pergamenem a nebo na vyžádání ve skleničkách.
  • Gastro řada ve svařených sáčcích nebo v dózách se sypacím víčkem.
  • CALTA je bezlepková směs na přípravu chleba pro ty, kteří se chtějí stravovat zdravě. Směs neobsahuje lepek, mléko, vejce, sóju a umělá barviva.

Volné koření:

Volné koření i byliny dodáváme v množstvích (od ¼ kg po kontejner) a v baleních podle potřeby odběratele, na vyžádání i sterilizované. Protože máme vlastní výrobu a laboratoř, můžeme se operativně přizpůsobit požadavkům odběratele co do druhu, složení směsí, zpracování i zvláštních požadavků na kvalitu.

 

Bylinné karamely DOLCE:

DOLCE BENKOR.pngVýrobu bylinného karamelu jsme v polovině roku 2017 převzali od paní Květy Veselé z Chržína, která ho řadu let vyráběla a my jsme jí pomáhali s distribucí. Myšlenka Pátera Ferdy a výrobek paní Veselé se nám velice líbil, proto jsme se dohodli s paní Veselou o výrobě u nás.

Jak myšlenka o Dolčatech vznikla:

Organismus spotřebuje mnoho minerálů, aby bílý cukr přeměnil na zásaditý a měl z něho ten správný účinek. Zkaramelizovaný cukr se stává zásaditým a tělo nepotřebuje tolik minerálů pro jeho další zpracování a tím se stává i lehce stravitelný. Karamel je při výrobě obohacen o bylinné extrakty, které zachovávají účinky vybrané bylinky (šalvěj, jitrocel a květ bezu černého). DOLCE doporučujeme (kromě zcela běžného sladidla) při redukční nebo žaludeční dietě, překyselení organismu nebo zákazu bílého řepného cukru, bezlepkové dietě, při alergii na včelí pyly. Při použití fruktózy (ovocného, vinného cukru) při výrobě DOLCE je bylinný karamel vhodný pro diabetiky v rámci diety určené lékařem (Dia DOLCE s květem černého bezu).
Více se o Dolčatech dozvíte zde.

 


 

Distribuce zboží našich obchodních partnerů

 


Historie

Mlýn BENKOR - 1945.jpeg

benicek-ramecek.jpegFirmu založil roku 1932 Josef Beníček v Praze jako mlýn na papriku a obchod s kořením. Později svoji firmu rozšířil do Mělnické Vrutice, kde postavil na tehdejší dobu moderní výrobu s názvem Parní automatické mlýny na papriku a koření.

Zásluhou Josefa Beníčka byla vyšlechtěna speciální odrůda kořeninové papriky, která se začala pěstovat v okolí Mělnické Vrutice a tedy nejseverněji v Evropě.

V roce 1993 navázali potomci zakladatele na předchozí tradiční výrobu pod názvem firmy BENKOR (BENíček - KOŘení). Dnes jsou zpracovávány veškeré běžné i méně známé druhy koření včetně bylinek a různých směsí.